Širdies sutrikimai

Širdies sutrikimai

Turime vieną širdį, bet ji sudėtinga: prieširdžiai, skilveliai, vožtuvai – tai tik vienos širdies dalys, o dar yra kraujagyslės, nervai ir t.t. Ir kiekviena širdies dalis gali sutrikti, gali sirgti, taigi tam, kad suprastume, kas yra širdžiai, turime labai daug išmanyti. Maža to širdžiai tirti reikia ir labai sudėtingų prietaisų. Nepamirškime, kad viskam tam reikia specialių žinių. Nemažiau svarbu ir tai, kad į įvairius vaistus ar priemones, priklausomai nuo aplinkybių, gali būti skirtinga reakcija.

Taigi bet kokie patarimai „nuo širdies ligų“ teparodo tik tai, kad siūlantis menkai išmano apie širdį ir galimas ligas. Antrasdalykas, kurį turime labai gerai įsidėmėti — kokiu nors mažiau svarbiu klausimu, kad ir pasivarę rakštį ar nusiplikę karštais barščiais, galime, o gal ir turime spręsti patys, bet gydyti širdies sutrikimus turime patikėti specialistams ir vykdyti jų nurodymus labai tiksliai. Pasiruošdami vaistažoles ar kitas priemones irgi turime vadovautis tik tų specialistų nurodymais, kurie yra ligonį stebėję, žino jo būseną, reakciją ir pan.

Pasirinkdami gydytojo rekomenduojamas vaistažoles, turėtume šiek tiek orientuotis, kokios vaistažolės mūsų sąlygomis gali būti ruošiamos ir kokiems atvejams. Tokių vaistažolių turime ne itin daug.

Pagrindinė mums svarbi vaistažolė — pakalnutė, ir natūraliai auganti laukinė, ir stambesniais ar plokštesniais žiedais darželinė.

Labai dažnai širdies sutrikimai gali būti siejami su kitomis ligomis – skleroze, reumatu ir kt. Šiuo atveju labai galimas dalykas, kad širdininkui gydytojas rekomenduos raktažolę, takažolę, skleistenį ir pan., vingiorykštę, šermukšnio vaisius, bruknių lapus ar, jei širdies sutrikimus lydi ir nervinė įtampa — širdažolę, puplaiškį, sukatžolę, valerijoną ir pan.

Labai dažni širdies ritmo sutrikimai, bet be būtino gydymo vartojant vaistus į vidų, šiek tiek juos tvarkyti galima širdies ploto masažu. Masažas daromas sutrikimo metu arba profilaktiškai 1—2 kartus per parą. Sutrikimo metu, priklausomai nuo aplinkybių, galima masažuoti ir širdies ploto odą, galima masažuoti ir per drabužius. Bent jau profilaktinį masažą darant, pageidautina dešinės rankos delną suvilgyti vaistažolių ištrauka (vilgoma tik pirmam apsukimo ratui). Masažui vaistažoles turi rekomenduoti gydytojas. Dažniausiai tinka gailis, ajeras, kietis, valerijonas, gali būti ir apyniai, mėtos. Ištrauka ruošiama 4 valgomuosius šaukštus kurios vienos vaistažolės ar mišinio užpilant 0,5 l degtinės ir palaikant savaitę šiltoje vietoje. Prieš vartojimą, jei tai gydytojo rekomenduota, gali būti maišoma su kamparo spiritu. Masažas daromas taip: suvilgytas arba sausas delnas uždedamas ant kairės krūtinės pusės. Riešas turi gulėti ant krūtinkaulio, o priglaustas prie kitų pirštų nykštys — liesti raktikaulį. Stiprokai, bet ne skaudžiai spaudžiant ranka stumiama į kairę, kol pirštai išeina iš krūtinės ląstos, nuleidžiama žemyn per dvi plaštakas, traukiama į dešinę, kol riešas vėl atsidurs ant krūtinkaulio, patraukiama į viršų per vieną plaštaką ir vėl išstumiama, kol pirštai bus už krūtinės ląstos. Delnas pakeliamas, vėl uždedamas ir tokie apsukimai kartojami apie 60 kartų. Masažavimo tempas priklauso nuo širdies ritmo: jei įprastinis širdies ritmas greitas, o sutrikimo metu sulėtėja, masažuojama greičiau, panašiu greičiu, kokiu normaliai plaka širdis. Jeigu normaliai Širdis plaka lėtai, o sutrikimo metu ritmas pagreitėjo — masažuojama lėtai, kiek greičiau už įprastinį ritmą, bet lėčiau, negu ji plaka sutrikimo metu. Po kelių apsukimu, kai pastebima, kad širdies ritmas pradeda atsistatyti, masažuojama įprastiniu širdies ritmu. Širdies masažas patogus ne tik tuo, kad jį galima pasidaryti bet kur, kelis ar net keliolika kartų per dieną, dar svarbesnis tuo, kad pagalbą sau suteikti gali pats ligonis. Žinoma, be rimtesnio gydymo tokios pagalbos neužtenka nei išsigydyti, nei apsisaugoti nuo galimo ligos progresavimo, tačiau pakanka, kad ligonis galėtų pasiekti kvalifikuotą pagalbą, kad gali labai rimtai pagelbėti rimtoms gydymo procedūroms, paremti vaistus.

 

Pagal: Eugenijos Šimkūnaitės užrašus. 1994


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/popilt/domains/veiveriai.lt/public_html/wp-content/themes/great/single.php on line 43

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *