LAISVINANČIŲJŲ ŽOLELIŲ VARTOJIMAS

LAISVINANČIŲJŲ ŽOLELIŲ VARTOJIMAS
Geriausiai veikiama, kai vartojama ne kokia viena žolė, o kelios pakaitomis arba kaitaliojama su kitomis laisvinančiomis priemonėmis. Antroji sąlyga, kad gerai veiktų — dozę reikia pasirinkti, kad viduriai būtų kiekvieną dieną patogūs. Geriau pabandyti nuo mažesnės dozės, pvz., arbatinio šaukštelio žolių. Dažniausiai daugiau negu iki 1 valgomojo šaukšto didinti nereikia. Trečias dalykas – miesto žmonėms geriau gerti rytais, o ne vakare. Jei rytą išgerta dozė nesuveikia ligi 17-18 vai., galima dar kartą išgerti. Prie visų laisvinančiųjų priemonių gerai tinka ir pilvo masažas: apie 1,5 vai. po valgio kumštis įremiamas į duobutę, jaučiamai, bet neskaudžiai spaudžiant pilvo pakraščiu traukiama į kairę pusę, žemyn, dešinio pilvo pakraščiu ir vėl į duobutę. Taip apvažiuojama apie 60 kartų, sukama lėtai.

Apytikrė žolelių vartojimo schema galėtų būti tokia:

1. Apie pusvalandį prieš pusryčius išgerti 1-2 valgomuostus šaukštus kokio nors aliejaus.

2. Arbatuu šaukštelį (ar kiek daugiau) Karlovy Varų (gali būti ir dirbtinė) druskos ištirpinti maždaug pusėje stiklines šiltoko vandens ir išgerti apie 20- 30 min. prieš pusryčius.

3. Iš vakaro nuplautas kelias ar dešimtį slyvų iš ryto labai rūpestingai sukramtyti, kuo lėčiau tuo geriau.

4. Išgerti dėmėtojo rūgčto (Polygonum persieuria) arbatos.

5. Suvalgyti šermukšnių uogienės arba, iš vakaro užplikinus šermukšnių, rytą išgerti ir suvalgyti vaisus,

6. Pusryčiams pasidaryti kokių daržovių salotų, geriau su aliejumi. Kad nebūtų labai kietos, susmulkintas daržoves kiek apmaigyti mediniu šaukštu. Vietoj raudonųjų burokėlių geriau vartoti baltuosius pašarinius, pavasarį tinka mangoldų lapai; gerai tinka moliūgai vieni arba su kitomis daržovėmis, ropės, griežčiai.

7. Išgerti tabletę (arba pusę) purgeno, truputį karčiosios druskos arba suvalgyti šunobelės vaisių (Fruct. Rhamni catgart.).

Galima susidaryti ir kitokią shemą arba vartoti mažiau laisvinančiųjų rūšių (gali būti vien augalinės priemonės), bet būtinai reikia kaitalioti. Mišinių su sena (kasija), Senados, Livy „Priešhemorojinės arbatos“ ir pan. geriau vengti. Nereikėtų dažnai vartoti ir mišinių su šaltekšnio žieve (Cort. Frangulae) arba šaltekšnio ekstrakto.

1994 m.

Pagal: Eugenijos Šimkūnaitės užrašus


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/popilt/domains/veiveriai.lt/public_html/wp-content/themes/great/single.php on line 43

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *