Kam žmogui reikalingi antakiai?

Mokslininkai yra beveik įsitikinę, kad antakiai atlieka labai svarbią funkciją – neleidžia prakaito ir lietaus lašams nuo kaktos nuslinkti į akis.

Praeityje tai buvo labai svarbu ir, kaip dabar spėliojama, išgelbėjo ne vieną gyvybę. Juk medžioti, kai į akis žliaugia sūrus prakaitas, būtų beveik neįmanohia.

Mokslininkų nuomone, šiltesnio klimato šalyse žmonės turi tankesnius antakius.

Kas pasikeistų, jei antakių neturėtume? Keisčiausia, kad jei staiga žmonija netektų antakių, neigiamos praradimo pasekmės būtų susijusio ne su vandens bei prakaito lašais akyse, o su emocijų raiška.

Žmonės įprato skaityti antakių judesius – jie padeda išreikšti pyktį, nustebimą, liūdesį ir pan. Tačiau jei evoliucijos eigoje antakiai būtų riesusiformavę, juos būtų pakeitęs kažkas kitas. Galbūt mūsų kakta būtų labiau atsikišusi, kad apsaugotų alus, o galbūt nuo lašelių akis saugotų tankios, storos ir ilgos blakstienos.


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/popilt/domains/veiveriai.lt/public_html/wp-content/themes/great/single.php on line 43

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *