Kaip tinkamai elgtis prie stalo ?

Kaip tinkamai elgtis prie stalo ?

•    Sėsdami prie stalo atkreipkite dėmesį į savo laikyseną. Nereikia prie stalo išsidrėbti, bet nereikia ir sėdėti per daug įsitempusiam- Sėdėkite tiesiai, bet laisvai, nestipriai atsirėmę į kėdės atlošą. Kėdė neturi stovėti pernelyg arti stalo. Valgydami galite nestipriai pasilenkti į priekį.

•    Rankas laikykite toliau nuo veido, jomis netaisykite išsitaršiusių plaukų, netrinkite kaktos. Ant stalo turi būti tik delnai, bet ne alkūnės.

•    Servetėlė, perlenkta pusiau taip, kad jos apatinė pusė būtų išsikišusi per 2-3 centimetrus, dedama ant kelių. Tokiu atveju bus patogu jos viršutine puse nusivalyti pirštus, išteptus bevalgant. Prieš atsigerdami prie lūpų pridėkite servetėlę, kad ant taurės neliktų lūpų pėdsako. Pasitraukdami nuo stalo servetėlę tvarkingai padėkite į dešinę lėkštės pusę, o jei indai nurinkti – per vidurį. Servetėlė turi būti sulankstyta taip, kad neišsilankstytų ir nekristų nuo stalo.

•    Valgomąjį šaukštą laikykite tarp nykščio ir rodomojo piršto taip, kad rankena nestipriai remtųsi į vidurinį pirštą. Prie burnos šaukštą artinkite ne šonu ir ne siauruoju galu, o įstrižai. Šaukštą sriubos pripildykite tiek, kad ją galėtumėte prinešti prie burnos neišlieję nė lašo.

•    Peilį laikykite dešinėje rankoje, šakutę  kairėje, dantukais į apačią. Jei naudojama tik šakutė, ji turėtų būti laikoma dešinėje rankoje. Peilio ir šakutės rankenėlė laikoma nykščiu, rodomuoju ir viduriniu pirštais, o pats rankenėlės galas remiasi į delną.

•    Desertiniai įrankiai, išdėstyti rankenėlėmis į dešinę, imami dešine ranka, o rankenėlėmis į kairę – kaire ranka.

•    Jei valgydami norite paimti duonos, taurę ar stiklinę, peilį ir šakutę dėkite ant lėkštės sukryžiavę taip, kad peilio rankenėlė būtų nukreipta į dešinę, smaigalys – į lėkštės centrą, šakutės rankenėlė – į kairę, dantukais į apačią.

•    Tuo metu, kai kramtote maistą, o peilio ir šakutės nenaudojate, laikykite įrankių galiukus virš lėkštės. Baigę valgyti peilį ir šakutę padėkite į lėkštę Jygiagrečiai vienas kitam, rankenėlėmis į dešinę.

1024x708

•    Jei peilis ar šakutė nukrito ant žemės, nesistenkite jų pakelti, paprašykite naujo įrankio. Ne tik šiuo atveju, bet ir visais kitais nemaloniais atvejais nepulkite atsiprašinėti ir taisyti savo klaidų patraukdami aplinkinių dėmesį.

•  Maistą iš bendro indo pradėkite imti nuo krašto. Rinktis leidžiama tik tuomet, kai patiekiami karšti paukštienos patiekalai. Jei netyčia šakute pasmeigsite papildomą gabalėlį, nedėkite jo atgal į bendrą indą. Siūlydami maistą svečiams, neverskite valgyti. Pasiūlyti kartą visiškai pakanka. Jei svečias atsisako vien iš drovumo ar koketuodamas, vadinasi, jis nėra susipažinęs su gero tono taisyklėmis, o tai jau yra paties svečio asmeninė problema.

•  Nedera pačiam keltis ir siekti ko nors, kas padėta kitame stalo gale. Tokiu būdu sutrikdysite kaimynų ramybę, ką jau kalbėti apie tai, kad tokioje situacijoje labai nesunku apversti taurę, įmerkti rankovę į lėkštę su maistu ar panašiai. Jei norimas patiekalas yra toli, paprašykite, kad jį jums perduotų asmuo, sėdintis arčiau to patiekalo. Sėdėdami prie stalo nekritikuokite ant stalo esančių patiekalų ir žmonių, kurie juos ruošė ar aptarnauja sėdinčiuosius.

•  Neskaičiuokite, kas kiek valgo. Negražu Sakute knibinėti patiekalą; jei jau neatsisakėte maisto patiekiant, reikia valgyti viską, kas paduota. Išmokite valgyti ir gerti ramiai, be triukšmo, be grimasų. Išauklėtas žmogus valgo ramiai, saikingai, neaplenkdamas kitų ir neatsilik-damas nuo jų. Neverta į burną susigrūsti pernelyg didelių kąsnių.

•  Kramtykite užsičiaupę. Nekalbėkite ir nesijuokite, kol burna pilna. Tai negražu, o ir maistas gali iškristi iš burnos arba patekti į kvėpavimo takus bei sukelti kosulio priepuolį. Jei bevalgant jums į burną pateks ašaka, kaulelis, akmenėlis ar kas nors panašaus, perkelkite tai lūpomis ant šakutės ir padėkite ant lėkštės krašto taip, kad nenukristų ant staltiesės ar nenuslystų atgal į lėkštę. Valgydami stenkitės, kad lėkštė būtų kaip galima mažiau sutepta. Gero tono taisyklėse numatyta, kad baigus valgyti lėkštė turi būti tuščia, todėl jei matote, kad nesugebėsite įveikti siūlomos porcijos, paprašykite mažesnės. Jei tokios galimybės nėra, pirmiausia vadovaukitės savo sveikatos būkle.


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/popilt/domains/veiveriai.lt/public_html/wp-content/themes/great/single.php on line 43

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *