Gripo pavojus slypi paprastuose dalykuose

                                                                   Gripo pavojus slypi paprastuose dalykuose

.

Stresas

Kaip teigia amerikiečių mokslininkai, panika ir stresas silpnina imunitetą, taigi daro mus neatsparius infekcijoms, ką jau kalbėti apie tokias pasekmes kaip nemiga, virškinimo ir širdies bei kraujagyslių sistemų sutrikimai.

Nagų kramtymas

Kramtyti nagus ne tik neestetiška, bet ir kenkia sveikatai, juk ant jų kaupiasi bakterijos ir virusai. Jeigu vis dėlto nepavyksta susidoroti su šiuo nemaloniu refleksu, bent stenkitės kuo dažniau plauti rankas.

Rūkymas

Rūkymas taip pat silpnina imunitetą. Cigarečių dūmai tiesiog išdegina nosiaryklėje esančius plaukelius ir taip atveria kelią infekcijoms. Rūkymo pakenkti plaučiai daug sunkiau susitvarko su virusų atakomis, todėl rūkaliams, palyginti su nerūkančiaisiais, gripo komplikacijų atsiradimo rizika gerokai didesnė.

Gripas

Gripas

Alkoholis

Neseniai britų imunologų atlikti tyrimai parodė, kad net vienkartinis gausus alkoholio suvartojimas imunitetą „išjungia“ daugiau nei parai. Be to, alkoholis „sausina“ organizmą. Dėl to jo pavartojus nosiaryklės gleivinei trūksta drėgmės ir ji praranda natūralų gebėjimą apsaugoti organizmą nuo infekcijų.
Dažnas lankymasis poliklinikoje Šaltuoju metų laiku, kaip tvirtina gydytojai, atsiranda tėvelių, kurie vos sunegalavusius vaikus vedžioja į gydymo įstaigą kaip į mokyklą. Tai ne pati geriausia profilaktikos priemonė. Pasėdėjus poliklinikos koridoriuje šalia sunkiai sergančio žmogaus lengvas peršalimas netruks virsti sunkia infekcija.

Prakaitavimas sporto salėje Viskas gerai su saiku. Normalus fizinis krūvis stiprina imunitetą, tačiau perlenkus lazdą organizmas yra sekinamas, prastėja jo apsauginės funkcijos. Jeigu sergamumas gripu didelis, medikai rekomenduoja kuo rečiau lankytis žmonių susibūrimo vietose, tas pats galioja ir sporto klubams.

Retas rankų plovimas Amerikos gydytojai teigia, kad norint nuo rankų nuplauti visus mikrobus, muilu jas reikia trinti ne mažiau kaip 20 sekundžių. Rankas plauti reikėtų bent 10 kartų per dieną.

Antibiotikai

Būtent juos vis dar linkę rinktis savigydos „specialistai“, norėdami numalšinti kosulį ar sumažinti temperatūrą. Būtina žinoti, kad antibiotikais gydomos bakterijų sukeltos ligos, o virusų jie neveikia.


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/popilt/domains/veiveriai.lt/public_html/wp-content/themes/great/single.php on line 43

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *