Egzema

ŠLAPIUOJANTI EGZEMA
Kojos gali tinti dėl kelių priežasčių — sutrikusios širdies, sutrikus inkstams ar išsivysčius stipriai sklerozei, užsikimšus ne tik didesnėms, bet ir plonosioms kraujagyslėms — kapiliarams. Deja, gali būti ir kitokių priežasčių.

Labai nemalonu, kai kojos nuolat šlapiuoja, sunkiasi skystis. Jei kokioms nors priemonėmis, pvz., alksnio ar ąžuolo žievių nuovirais, pavyktų sulaikyti ar bent sustiprinti limfos sunki-mąsi, būtų dar blogiau — atsirastų labai standūs kojų raumenų skausmai, giluminiai uždegimai, opos ir didelės atviros žaizdos. Nors labai nemalonu, tenka kaitalioti kelis kartus per parą sudrėkusius tvarsčius. Labai praverstų gulint šiek tiek pakelti kojas: kulnas turėtų būti per gerą sprindį aukščiau juosmens. Negalima kulnų kelti ką pakišant tik po jais  kelti reikia nuožulniai nuo pat pusiaujo. Be to, po keliais reikia padėti kokį audinio volelį, kad jie būtų atremti, o ne įtempti.

Kokios bebūtų priežastys, bus geriau, jeigu nevartos tamsių, melsvai rausvų vaisių ir uogų, pvz., juodųjų serbentų, vysnių, gervuogių ir pan. Netinka raudonieji burokėliai, raudon-gūžiai kopūstai. Negalima vartoti grybų, kepto aliejaus, skrudintų dalykų (tikros ar grūdų, šaknų kavos, padegusių plutų). Maistas geriau tinka virtas ir troškintas. Negalima valgyti ir rūgštynių, rabarbarų, neprinokusių agrastų, špinatų, granatų, ananasų arba importinių sulčių mišinių, kur yra ir ananasų.

Kokios bebūtų priežastys, pravers kokia sauja gudobelės vaisių (šipšyno, karakatuzo) arba, dar geriau, gudobelės ekstraktas iš vaistinės, po 20 — 30 lašų tris keturis kartus per dieną. Labai pravers ir švelnūs šlapimą varantys vaistiniai augalai: beržo ar bruknių lapai: 1 valgomąjį šaukštą užpilti stikline šalto virinto vandens emaliuotame inde, pašildyti ligi užvirimo, nukelti, uždengti ir pravėsinti, pusę išgerti iš ryto, kitą per du kartus ligi 17 ar 18 vai. Geriau veikia, jei lapai kaitaliojami. Jei rūko, reikia mesti, bet ne staiga, o pamažu. Nevartoti acto ir gaminių su actu, arbatinių ir kitokių grybų pristovėto vandens. <…>

1995m

Pagal: E.Šimkūnaitės užrašus


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/popilt/domains/veiveriai.lt/public_html/wp-content/themes/great/single.php on line 43

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *