CUKRALIGĖ

CUKRALIGĖ

Kiek galima spręsti iš akilą, žąsinę sidabražolę, žemuogę, juodųjų serbentų lapus. Ir prie vienos, ir prie kitos grupės tinka pridurti daug vitamino C turinčių žaliavų.

liaudies medicinos duomenų, cukralige sergančių jų buvo visais laikais, nors žymiai mažiau negu dabar: besikasą dėl „saldaus niežulio“, parkomis išberti, aitraus prakaito kvapo ar aitriai dvokiančiu kvėpavimu buvo lyg ir atstumtieji, labai retai tesukurdavo šeimas ir negausindavo paveldėjusių cukraligę silpnuolių bei trumpaamžių gretų. Kiekvienas piršlys ar piršlė žinojo, kad įpiršęs cukraligininką gali būti skaudžiai nubaustas. Dabar santuokų apribojimas dėl besituokiančiųjų sveikatos yra nepaprastai menkai tepaisomas, antra vertus, kaime visi vieni kitus pažinojo, o dideliame mieste galima ligą ir nuslėpti, o kokie bus įpėdiniai – ne visi linkę galvoti. Ir šiuo metu turėtų galioti seniai išbandyta taisyklė: geriau jokios šeimos negu šeima su cukraligininkais.

cukraligė

cukraligė

Kad ir kokia nemaloni cukraligė, būna atveju, kai jai tenka labai nuoširdžiai padėkoti: dirbantiems vibracinėmis sąlygomis, su organiniais tirpikliais, sunkiaisiais metalais gali išsivystyti profesinė cukraligė. Jeigu laiku pakeičiamas darbas, porą metų pasigydoma bei laikomasi režimo, cukraligė praeina nepalikdama jokių pasekmių, o laiku neatkreipus dėmesio -vibracijos sukelti pakitimai (apie tai turėtų labai rimtai pagalvoti rokeriai), intoksikacinės — profesinės ligos sukelia sunkius pakitimus ir visiškai juos pašalinti būna per vėlu.

Cukraligė gali būti ir vienas pirmųjų signalų apie vėžinius procesus organizme. Suradus židinį ir jį pašalinus, irgi nebūna jokių komplikacijų nei dėl vėžinių susirgimų, nei dėl cukraligės, nes ji beveik savaime praeina.

Taigi cukraligė per daug rimta liga, kad ją galėtume gydytis savo nuožiūra, bet gydytojas cukraligei įveikti ar bent riboti gali skirti ir vaistažoles (kaip ir visas vaistažoles — kaitaliojant). Pasirenkame ką nors iš ankštinių grupės: pupelių ankščių sąvaras, perluočio ar dirvinio dobilo žolę, o iš kitos grupės: ras

Pagal: Eugenijos Šimkūnaitės užrašus.

1994


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/popilt/domains/veiveriai.lt/public_html/wp-content/themes/great/single.php on line 43

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *